698-2700MHz 4G LTE Indoor Omni Directional DAS Antenna Ceiling Mount Antenna 5dBi Dual Polarization OMNI MIMO Antenna
| ELECTRICAL | |
| Model | DT-OCA |
| FrequencyRange | 698~960/1710~2700/1710~2700MHz |
| Gain | 2/3/4dBi |
| HorizontalBeamwidth | 360° |
| VerticalBeamwidth | 80±10°/55±10°/55±10° |
| VSWR | ≤1.5 |
| Polarization | Vertical/Vertical/Horizontal |
| Isolation | ≥25dB |
| Non-circularity | ±1/±1.5 |
| MaxPower | 50W |
| NominalImpedance | 50Ω |
| LightningProtection | DCGround |
| MECHANICAL | |
| Connector | NFemale*2orcustomized |
| AntennaDimension | Φ180*130mm |
| Weight | 0.4kg |
| AntennaMaterial | ABS |
| AntennaColor | White |
| WorkingTemperature | -40~+60℃ |
在线联系供应商
Other supplier products
| 698-2700MHz 4G LTE DAS Antenna LPDA Log Periodic Antenna 4G LTE Yagi Antenna 12dBi Outdoor Directional Antenna | ELECTRICAL Model DT-LYA FrequencyRange 698-960/1710-2700MHz Gain 11/12dBi Beamwidth H:65°/50°,E:55°/50° VSWR ≤1.8 ... | |
| 698-2700MHz 4G LTE Outdoor Omni Post Antenna Outdoor Omni Directional Fiberglass Antenna 5dBi | ELECTRICAL Model DT-OFA698-2700-5 FrequencyRange 698-960/1710-2700MHz Gain 4/5dBi Beamwidth H:360°,E:55° VSWR ≤1.8 Polari... | |
| 698-2700MHz 4G LTE Rubber Antenna 12dBi SMA Connector Huawei B593 Antenna Indoor Omni Directional Rubber Duck Antenna | ELECTRICAL Model DT-ORAA FrequencyRange 698-960/1710-2700MHz Gain 12dBi VSWR ≤2.5 Polarization Vertical MaxPower 50W Radiation ... | |
| 824-960MHz CDMA GSM Yagi Antenna Mobile Phone Antenna 15dBi High Gain Antenna Outdoor Directional Antenna | ELECTRICAL Model DT-YA824-960-15 FrequencyRange 824-960MHz Gain 15dBi Beamwidth H:35°,E:32° VSWR ≤1.5 Polarization Vertic... | |
| 890-960MHz GSM 900MHz Outdoor Omni Directional Fiberglass Antenna 5dBi | ELECTRICAL Model DT-OFA890-960-5 FrequencyRange 890-960MHz Gain 5dBi Beamwidth H:360°,E:28° VSWR ≤1.5 Polarization Vertic... |
Same products
| Ceiling Speaker GX-SP1003B/GX-SP1003C | 卖方: Gonsin Conference Equipment Co.,LTD. | The high-performance ceiling-mounted speaker adopts 6.5 coaxial unit, which has a wider frequency... | |
| Ceiling Speaker | 卖方: Gonsin Conference Equipment Co.,LTD. | Technical Parameters of china ceiling speakerGX-SP105B Power taps 20/10/5/2.5W/8Q... | |
| ASR Automatic Speech Recognition System | 卖方: Gonsin Conference Equipment Co.,LTD. | GONSIN asr system speechRecognition System suits various application scenarios, including meeting... | |
| Automatic Camera Tracking System | 卖方: Gonsin Conference Equipment Co.,LTD. | GONSIN Automatic Camera Tracking Systemcan automatically track the speaker by the camera, and com... | |
| Antenna Combiner GX-ANT202-X | 卖方: Gonsin Conference Equipment Co.,LTD. | The passive one-to-two Antenna Divider | antenna signal combinercan either divide single channel ... |
















