800-2700MHz 4G LTE Indoor Omni Directional DAS Antenna Ceiling Mount Antenna 3dBi Mushroom Antenna
| ELECTRICAL | |
| Model | DT-OCA800-2700-3A |
| FrequencyRange | 806-960/1710-2700MHz |
| Gain | 3dBi |
| Beamwidth | H:360°,E:50-70° |
| VSWR | ≤1.5 |
| Polarization | Vertical |
| MaxPower | 50W |
| NominalImpedance | 50Ω |
| LightningProtection | DCGround |
| MECHANICAL | |
| Connector | NFemaleorcustomized |
| AntennaDimension | Φ165*85mm |
| Weight | 0.3kg |
| AntennaMaterial | ABS |
| WorkingTemperature | -40~+60℃ |
在线联系供应商
Other supplier products
| 698-2700MHz 4G LTE Indoor Omni Directional DAS Antenna Ceiling Mount Antenna 5dBi Dual Polarization OMNI MIMO Antenna | ELECTRICAL Model DT-OCA FrequencyRange 698~960/1710~2700/1710~2700MHz Gain 2/3/4dBi HorizontalBeamwidth 360° VerticalBeamwidth 80&... | |
| 698-2700MHz 4G LTE DAS Antenna LPDA Log Periodic Antenna 4G LTE Yagi Antenna 12dBi Outdoor Directional Antenna | ELECTRICAL Model DT-LYA FrequencyRange 698-960/1710-2700MHz Gain 11/12dBi Beamwidth H:65°/50°,E:55°/50° VSWR ≤1.8 ... | |
| 5 Elements TV Yagi Antenna Outdoor Digital TV Antenna Set Top Box Antenna Outdoor DVB-T Antenna 8dBi | ELECTRICAL Model DT-YA480-590-9 FrequencyRange 480-590MHz Gain 9dBi Beamwidth H:55°,E:48° VSWR ≤1.5 Polarization Vertical... | |
| 890-960MHz GSM 900MHz Outdoor Omni Directional Fiberglass Antenna 5dBi | ELECTRICAL Model DT-OFA890-960-5 FrequencyRange 890-960MHz Gain 5dBi Beamwidth H:360°,E:28° VSWR ≤1.5 Polarization Vertic... | |
| 5150-5850MHz 5GHz 5.8GHz Grid Parabolic Antenna 30dBi Base Station Antenna High Gain Antenna | ELECTRICAL Model DT-GPA FrequencyRange 5150-5850MHz Gain 30dBi Beamwidth H:9°,E:15° VSWR ≤1.5 F/BRatio ≥25dB Polariz... |
Same products
| Ceiling Speaker GX-SP1003B/GX-SP1003C | 卖方: Gonsin Conference Equipment Co.,LTD. | The high-performance ceiling-mounted speaker adopts 6.5 coaxial unit, which has a wider frequency... | |
| Ceiling Speaker | 卖方: Gonsin Conference Equipment Co.,LTD. | Technical Parameters of china ceiling speakerGX-SP105B Power taps 20/10/5/2.5W/8Q... | |
| ASR Automatic Speech Recognition System | 卖方: Gonsin Conference Equipment Co.,LTD. | GONSIN asr system speechRecognition System suits various application scenarios, including meeting... | |
| Automatic Camera Tracking System | 卖方: Gonsin Conference Equipment Co.,LTD. | GONSIN Automatic Camera Tracking Systemcan automatically track the speaker by the camera, and com... | |
| Antenna Combiner GX-ANT202-X | 卖方: Gonsin Conference Equipment Co.,LTD. | The passive one-to-two Antenna Divider | antenna signal combinercan either divide single channel ... |
















